Profilaktyka przeciwpasożytnicza

Odrobaczanie wykonuje się od 3 – 4 tygodnia życia. Zawsze należy odrobaczać zwierzęta dwukrotnie w odstępie 10 – 14 dni (ze względu na cykl rozwojowy pasożytów, obecność larw w organizmie). Dorosłe zwierzęta profilaktycznie odrobacza się co 5 – 6 miesięcy lub częściej, gdy jest podejrzenie obecności pasożytów. Stosuje się preparaty działające jednocześnie na robaki płaskie i obłe – środki doustne (tabletki, pasty) lub w postaci spot-on (zakraplanych na kark) szczególnie u kotów,  którym trudno podać preparat doustnie.

Zawsze należy odrobaczać jednocześnie wszystkie zwierzęta w domu!
Zalecamy odrobaczanie Państwa zwierząt przed planowanym szczepieniem.

Nie należy zapominać o regularnym zabezpieczaniu Państwa pupili przed inwazją pasożytów zewnętrznych takich jak: kleszcze, pchły, wszoły, świerzbowce i inne. Z uwagi na wysokie ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi, zwłaszcza babesiozą psów, która jest chorobą o ciężkim przebiegu, często zagrażającą życiu, zalecamy regularne stosowanie preparatów przeciwkleszczowych typu spot-on, spray, tabletek, obroża. Preparaty te należy stosować przez cały rok, a przynajmniej gdy temperatura zewnętrzna przekracza 0 stopni.

Nasi pracownicy z chęcią pomogą Państwu w wyborze najbardziej optymalnego schematu stosowania preparatów przeciwpasożytniczych.